Pápán a Református Kollégiumban és az Állami Tanítóképzőben tanult, 1928-ban, Sopronban szerzett tanítói oklevelet. Egy évig Nagyvázsonyban, 1929-től nyugdíjba vonulásáig Kertán tanított. 1946 után körzeti tanfelügyelő, 1951-től a kertai iskola igazgatója. Nyugdíjasként Révfülöpön élt. Aktív résztvevője volt a szakmai szervezetek munkájának, és Kerta község közéletének. 1937-től rendszeresen jelentek meg írásai és tanulmányai, amelyekben az iskolai nevelés és a helytörténeti kutatás legfontosabb kérdéseivel foglalkozott.
Országos és megyei pályázatokra benyújtott munkáival a díjak sorát nyerte. Példaértékűek a Somló-vidékhez és a Káli-medencéhez kötődő kutatásai. A tapolcai járás földrajzi nevei kötet munkatársa. Helytörténeti gyűjteményeinek jelentős részét a kertai iskolának ajándékozta, amelyet állandó kiállításon mutatnak be. Hagyatékát a Veszprém Megyei Levéltár őrzi, kézirata az országos és a megyei közgyűjteményekben kaptak helyet.
Művei: A felszabadult Kerta 10 éve. Vp., 1955. – A felszabadult Kerta 30 éve. (Kézirat.) 1975. – Kerta község éghajlata, időjárása. = Időjárás, 1969. szept.–okt. – A kertai Új Élet Termelőszövetkezet története. = Vp. Megy. Honismereti Tan, 1976. – A Somlóvidék kalendáris szokásai. (Kézirat.) 1979. – Révfülöp nagyközség. Káli-medence útikalauza. Révfülöp, 1976.
Irodalom: P. MIKLÓS Tamás: Ki kicsoda Révfülöp történetében. I. rész. = Villa Filip, 2000. 2. sz.
Forrás: Veszprém megyei életrajzi lexikon. Főszerkesztő Varga Béla. Veszprém, 1998.