Erdélyi Gyula

1943-ban a székesfehérvári, 1947-ben a sárbogárdi polgári fiúiskolában tanult. Diákévei alatt párhuzamosan foglalkozott képzőművészettel és madarászással. Első faunisztikai eredményei a Mezőföld „Sárrétének” nevezett területein születtek. 1957-ben Pápára került, a Textilgyárban kapott grafikai feladatokat, majd nyugdíjazásáig a kereskedelemben (Általános Fogyasztási és Értékesítési Szövetkezet) dolgozott. 1959 és 1969 között a Textilgyár képzőművészeti körét vezette, néhány kiállítást szervezett, melyeken saját alkotásaival is szerepelt. A Mezőlak–Békás melletti Szélmező-puszta madárvilágának vizsgálatával foglalkozott. 1972-ben a Pápai Ünnepi Hetek meghívásos plakátpályázatán megosztott I. díjat kapott.

Művei: Adatok a madárvilág változásaihoz Pápán és környékén. = Pápai Múzeumi Értesítő, 1989. – Ornitofaunisztikai adatok a békási tőzegláp (Szélmező) térségéből. = Pápai Múzeumi Értesítő, 1992. – Adatok a Marcal menti tőzegtavak és láprét, valamint a vaszari és lovászpatonai halastavak madárfaunájához. = Pápai Múzeumi Értesítő, 1995. 1992 és 1996 között a Napló Pro Natura mellékletének, a Pápai Hírlapnak mindmáig rendszeres szerzője.

Irodalom: RADETZKY Jenő: Madarakról, tájakról Fejér megyében. Székesfehérvár, 1984. – BODNÁR Emese: A pápai képzőművész körök története. Pápa, 1999.

Forrás: Veszprém megyei életrajzi lexikon. Főszerkesztő Varga Béla. Veszprém, 1998.

Születési dátum
Születési hely
Székesfehérvár
Halálozás dátuma
Halálozás helye
Pápa
Foglalkozás
autodidakta grafikus, ornitológus