Egresits János

Általános és középiskolába Pápán járt, 1964-től a városi nyomdában kézi, majd gépi szedőként, később helyettes vezetőként dolgozott. 1969-ben a Szombathelyi Pedagógiai Főiskolán szerzett népművelői oklevelet. A főiskola után 1990-ig a Pápán a Jókai Mór Művelődési Központban előadó, igazgató, főmunkatárs, majd 2008-ig a Pedagógus Művelődési Ház vezetője. Húsz esztendeig vezette a városban az Erkel Klubot, amelynek tevékenységéről Volt egyszer egy Erkel Klub című munkájáról vall. Elnöke volt Pápa Város Bárdos Lajos Vegyeskara Egyesületnek, aktív tagja a TIT városi szervezetének, valamint a Türrös Öregdiákok Egyesületének. Munkásságát 1996-ban Báró Eötvös József Emlékérem arany fokozatával, 2001-ben Pápa Város Millenniumi Emlékéremmel ismerték el. – A pápai Kálvária temetőben nyugszik.

Művei: A Pápai Pedagógus Művelődési Ház története. Pápa, 2001. – Volt egyszer egy Erkel Klub. Pápa, 2010.

Irodalom: KERECSÉNYI Zoltán: In memoriam ~. = N., 2010. nov. 10.

Forrás: Veszprém megyei életrajzi lexikon. Főszerkesztő Varga Béla. Veszprém, 1998.

Pápa
Pápa