Szabolcsi István

Hely:
Alsóvárosi temető
Felirat:

Szabolcsi István 1929-1981. Most hozzám hajolt az örök szeretet, és magához vette fáradt lelkemet.

Megjegyzés:

Szabolcsi István (Celldömölk, 1929. – Balatonederics, 1981.): tanár, igazgató.

Tanulmányait a kőszegi Tanítóképzőben kezdte, majd a pápai Állami Tanítóképző Intézetben folytatta, 1951-ben itt kapott oklevelet.

Először Külsővaton, majd a pápai Hámán Kató Általános Iskolában tanított. Munka mellett elvégezte a budapesti Pedagógiai Főiskolát és általános iskolai tanári diplomát szerzett. Előbb a városi művelődési osztály vezetője, majd a II. sz. Általános Iskola igazgatóhelyettese. 1959-81-ig a Zalka Máté Általános Iskola igazgatója, közben 1950-60-as években a Pedagógus Művelődési Ház igazgatója is.

Jó szervező munkája nyomán országos hírű pedagógus színjátszó-csoport, énekkar és zenekar működött Pápán.

Fő művei: Pápa város közoktatásának fejlődése. (Pápa, 1972) (pályázat); Több figyelmet a pedagógusújító mozgalomnak! = Megyei Ped. Híradó, 1972/4. sz. 3-5.

Irodalom: Bibliográfia 1975. 28.

Forrás: Pápai Pedagógus Lexikon. Főszerkesztő: Tungli Gyula. Pápa, 1997.