Acsády Ádám Péter veszprémi püspök emléktábla

Típusa:
Emléktábla
Hely:
Fő utca 12., a Nagyboldogasszony bencés (egykori pálos) templom főbejárata mellett balra.
Anyaga:
Bronz és márvány.
Készítette:
Zsuppán István festő
Felavatva:
Felirat

"Acsády Ádám /1680-1744/. Acsády Ádám Péter /1680-1744/ pápai születésű plébános, veszprémi püspök, főispán, királyi kancellár, a templom építtetője. Szorgalmazta a magyar nyelv hivatalossá tételét és az fijúság hazafias nevelését. Hamvai e templom kriptájában nyugszanak. A domborművet és az emléktáblát 2005. szept. 7-én állíttatta: a pápai Szen István Egyházközség, a Rákóczi Szövetség Pápai Tagozata és a Pápa város hagyománytisztelő polgárai."

Állíttatta:
A pápai Szent István Egyházközség, a Rákóczi Szövetség Pápai Tagozata és a Pápa város hagyománytisztelő polgárai.